فن آوران باز هم بر فراز قله های افتخار/ پیشتاز در عرصه ی بهینه سازی مصرف انرژی کشور

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی فن آوران مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت گاز پتروشیمی تامین ( تاپیکو) و هییت همراه  ظهر چهارشنبه از پتروشیمی فن‌آوران بازدید کرد.

مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران در حاشیه این بازدید اظهار کرد: پتروشیمی فن‌آوران در سال اقتصاد مقاومتی توانست شعار ما می‌توانیم را به باور اندیشه برساند، تا آنجا که به دستاوردهای غرورآفرینی دست پیدا کرد.

بهمن بهزادی ادامه داد: استفاده از گاز ارسالی به فلر (مشعل‌های گاز) به عنوان سوخت در واحد متانول و مونوکسیدکربن با صرفه جویی بیش از ۶۳۰میلیارد ریال در سال و استفاده از پمپ برقی به جای پمپ توربینی به منظور صرفه‌جویی در مصرف بخار و بهینه‌سازی مصرف بخار در فلر متانول با صرفه‌جویی بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال در سال بخشی از این دستاوردها بوده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از آب دور ریز کندانس فرآیندی واحد متانول به عنوان آب جبرانی کولینگ (خنک کننده‌های صنعتی) با صرفه‌جویی بیش از ۹ میلیارد ریال در سال و چندین بهینه‌سازی انجام شده دیگر به ارزش ده‌ها میلیارد تومان که امروز رونمایی شد، نیز از دیگر دستاوردهای این شرکت است.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل ، در این مراسم سیستم تصفیه پساب بهداشتی به روش SBR توسط محمدحسن پیوندی مدیرعامل تاپیکو در پتروشیمی فن‌آوران افتتاح شد.

۲٫۲ K

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *